• wyszukaj nocleg

Miasto

rodzaj noclegu

do centrum

cena max
+ wyszukiwanie zaawansowane
  • Wakacje na Białorusi 2011

Białoruś to kraj, który leży po sąsiedzku. Słynie z bogatej tradycji, kultury i serdecznych ludzi. Na turystów czeka zachwycająca przyroda, lasy zajmujące duże przestrzenie i trudno dostępne bagna. Białoruś jest jednym z niewielu krajów, który może poszczycić się nietkniętym krajobrazem i ciągle żywą, oryginalną tradycją. Jednak dla nas nadal pozostaje miejscem nieodkrytym. Warto to zmienić i zdecydować się na wakacje na Białorusi.


Aktywne wakacje na Białorusi


    Wycieczka na Białoruś nie tylko przeniesie nas do innego świata. To też możliwość czynnego wypoczynku, jak również zwiedzania przepięknych zabytków. Szczególnie atrakcyjnym turystycznie regionem jest Polesie, gdzie na krajobraz składają się gęste lasy, bagna i jeziora. Coraz większą popularność zdobywają rowerowe wypady na Białoruś. Można wtedy z bliska podziwiać piękno białoruskiej przyrody i przyjrzeć się codziennemu życiu mieszkańców. Wycieczki rowerowe są tym przyjemniejsze, że Białoruś to kraj nizinny, przecinany lasami i rzekami. Rowerzysta w każdym wieku może zdecydować się na takie wakacje.

    Innym pomysłem na aktywne wakacje na Białorusi jest spływ kajakiem po Niemnie. Szlak prowadzi od polskiego Kurzyńca przez Czarną Hańczę. Po drodze można podziwiać urocze białoruskie wioski i zabytkowe kapliczki. Przez Kanał Augustowski wpływa się na wody Niemna. Rzeka zachwyca piaszczystymi klifami i malowniczymi odnogami. Mimo pozornego spokoju trzeba uważać na podwodne głazy i zdradliwy nurt, który może zmylić nieostrożnego wioślarza.

 

Co warto zobaczyć


    Planując wczasy na Białorusi warto zarezerwować trochę czasu i odwiedzić miejsca, które są związane również z naszą kulturą. Ciekawym doświadczeniem może być wędrowanie śladami Adama Mickiewicza. W Nowogródku odnajdziemy zrekonstruowany dom poety. Niedaleko znajduje się też, słynne z jego ballad, jezioro Świteź.

    Innym miejscem chętnie odwiedzanym przez Polaków jest Grodno, miasto, które leży nad Niemnem. W pobliżu zachowało się wiele średniowiecznych zamków. Przypominają one o naszej wspólnej historii. W wielu starych warowniach zostały urządzone muzea. 

    Inne ciekawe miejsca na wakacje to Mińsk, w którym znajduje się wiele zabytkowych soborów oraz Nieśwież. To małe miasteczko przez lata należało do rodu Radziwiłłów. Później w ich pałacu było sanatorium, a obecnie budynki niszczeją. Pozostał jedynie piękny park.

 

Noclegi na Białorusi


    Hotele na Białorusi spełnią oczekiwania każdego turysty, niezależnie od zasobności portfela. W Mińsku można znaleźć nocleg już za 70 złotych. Nie znaczy to wcale, że nie ma hoteli o wysokim standardzie, wręcz przeciwnie. Można zarezerwować pokój w bardzo luksusowych hotelach, których nie powstydziłaby się żadna europejska stolica. Goście mogą korzystać z restauracji, barów, nocnych klubów a także ze SPA.

    Oczywiście turyści bez problemu znajdą tańsze noclegi w  pensjonatach, mniejszych hotelikach czy rezerwując prywatną kwaterę. Letnią opcją jest wykupienie miejsca na kempingu. Jednak trzeba pamiętać, że nie czekają nas wtedy komfortowe warunki.

 

O czym trzeba pamiętać


    Na granicy wymagana jest wiza turystyczna na Białoruś, którą można uzyskać w białoruskich konsulatach. Wyrobienie jednorazowej wizy kosztuje 6 dolarów. Starając się o białoruską wizę obowiązkowo wykupujemy polisę medyczną. Możemy to zrobić tylko w towarzystwach ubezpieczeniowych, które zostały do tego upoważnione przez Białoruś.

    Jeżeli chcemy spędzić wakacje na Białorusi nie musimy się szczepić przed wyjazdem. Jednak trzeba uważać na kleszcze, które w okresie letnim są szczególnie niebezpieczne. Pamiętajmy też o tym, że obywatele polscy leczeni są odpłatnie a doba w szpitalu kosztuje 20 dolarów. Warunki w białoruskich szpitalach są gorsze niż w polskich, może występować też problem z otrzymaniem niektórych leków.

 

Zobacz także:

Mapa Białorusi


  • Komentarze
brak komentarzy
  • Dodaj komentarz
Treść komentarza
+ Dodaj do komentarza własne zdjęcie (np. jeśli byłeś na danej imprezie)
+ Wstaw film z Youtube


 Imię   Miasto    kod Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
Rejestracja | Serwisy

Sylwester | noclegi nad jeziorem
stat4u