• wyszukaj nocleg

Miasto

rodzaj noclegu

do centrum

cena max
+ wyszukiwanie zaawansowane
  • Białoruskie obyczaje i tradycje

Białoruś mimo tego, że graniczy z Polską, dla Polaków pozostaje państwem nieodkrytym. Warto więc zapoznać się z przynajmniej garścią informacji związanych z kulturą i obyczajowością naszych wschodnich sąsiadów.


Białorusini są silnie związaniu ze swoją przeszłością, tradycją. Ich muzyka jest silnie inspirowana folklorem i religią. Od XIX wieku badacze zbierają i analizują etniczne pieśni białoruskie. Każdego roku organizowanych jest wiele folkowych festiwali i konkursów muzycznych. O tym jak ważny jest dla Białorusinów jest folk świadczy fakt, że rockowi i punkowi muzycy często wykorzystują w swoich utworach tradycyjne brzmienia.


 Na Białorusi można doświadczyć tradycyjnej słowiańskiej gościnności. Goście witani są słowami Sardechna zaprashayem! i częstowani chlebem i sobą. Ludzi odgrywają ważną rolę w białoruskiej obyczajowości. Serdeczne, przyjacielskie podejście do drugiej osoby do standard podobnie jak obdarowywanie się prezentami bez okazji.
 U naszych wschodnich sąsiadów role płci są podzielone tradycyjnie. Mężczyzna pracuje, utrzymuje rodzinę i zajmuje wysokie stanowiska w sferach ekonomii i polityki. Rola kobiet ogranicza się do prowadzenia domu i dbania o rodzinę. Wiele kobiet nie dostrzega niesprawiedliwości społecznej I nie protestuje przeciwko niej, odgrywając odgórnie przypisane im role.

  • Komentarze
Kamil
2015-04-23 23:24
Dubaj jest bogatszy od Polski więc jedź do Dubaju. Pasowałabyś tam.
faustyna
2012-05-24 15:40
Ha ha
selana
2012-01-07 13:16
Polska jest bogatsza niż Białoruś nic tam nie ma Polska jest ciekawsza
  • Dodaj komentarz
Treść komentarza
+ Dodaj do komentarza własne zdjęcie (np. jeśli byłeś na danej imprezie)
+ Wstaw film z Youtube


 Imię   Miasto    kod Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
Rejestracja | Serwisy

Sylwester | noclegi nad jeziorem
stat4u